E-bike, czyli nowy wymiar jazdy po mieście. Ekologicznie, szybko i wygodnie

Bez dwóch zdań rowery elektryczne stają się dziś coraz bardziej popularne. W końcu chcąc iść z duchem czasu, także w i życiu codziennym powinniśmy postawić na nowoczesne rozwiązania. Dzisiejszy e-bike to zupełnie inny wymiar pojazdu, który znaliśmy od dziecka. Szybki rower elektryczny to nie tylko najlepsza alternatywa dla komunikacji w mieście, ale także nowy wymiar życia. Dlaczego warto postawić właśnie na tego rodzaju środki transportu? To proste. Bo są szybkie, ekologiczne i wygodne. Czy jednak zdystansują samochody albo skutery? To jedno z tych pytań, na które wciąż każdy z nas poszukuje odpowiedzi. Oto kilka argumentów przemawiających za tym, że warto przesiąść się na e-bike.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu

Klasyczny rower czy e-bike?

Wielu miłośników tradycyjnych rowerów może zdystansować się od tego porównania. Dla tych fanów szusowania na rowerze klasyk nigdy nie wyjdzie z mody i na pewno będzie dla nich miłością życia. Doskonale znane uczucie wiatru podczas wypraw na rowerze górskim albo podczas bezpiecznych przejażdżek rowerem miejskim po parku z pewnością nie jest w stanie zastąpić e-bike. Jednak rower z elektrycznym wspomaganiem to doskonała alternatywa dla osób, które cenią wycieczki rowerowe, jednak marzą o tym, aby spróbować czegoś więcej. Przypomnijmy jedynie, że rower wynaleziono po to, aby ułatwiał nam przemieszczanie się. Dziś, mając do dyspozycji nowoczesne samochody czy motory, kojarzy nam się raczej z rekreacją czy treningami.

 

Zatem, jak sklasyfikować e-bike? To jeszcze rower czy już nowoczesny jednoślad? Zanim poznamy odpowiedź, warto wiedzieć nieco więcej. Przede wszystkim czym różni się e-bike od tradycyjnego roweru. Przede wszystkim również to, że rower elektryczny ma zamontowany niewielkich rozmiarów silnik i akumulator, który działa tylko wtedy, gdy pedałujemy. Z uwagi na obowiązujące przepisy prawne oraz bezpieczeństwo użytkowników rowerów z napędem elektrycznym, silnik ten po przekroczeniu 25 km/h wyłącza się. Akumulator takiego roweru zaś zbudowany jest z litowo – jonowych ogniw, które ładujemy tak jak np. telefon komórkowy. Czy to zapewnia nam tradycyjny rower? Oczywiście, że nie. Rowery elektryczne są niesamowicie wygodne podczas jazdy i łatwe w użytkowaniu. E-bike dzięki silnikowi i akumulatorowi fantastycznie wspiera pracę mięśni rowerzysty. To nieoceniona pomoc podczas jazdy po trudnym terenie. To także wymarzony rower do pracy.

Sprawdź naszą ofertę

E-bike to komfort i radość z jazdy na rowerze

Jeśli cenisz zdrowy styl życia, szybki rower elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dzięki niemu możemy bez wysiłku pokonywać krótsze i dłuższe trasy, nie stojąc w korku ani nie męcząc się podczas jazdy w upalny dzień. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu nie odczuwamy zmęczenia, a do pracy przyjeżdżamy zrelaksowani. Bez wątpienia to ogromna zaleta roweru z napędem elektrycznym i bezdyskusyjna przewaga nad klasycznym rowerem. A wszystko to dzięki silnikowi elektrycznemu, który jest zintegrowany z ramą roweru. Dzięki temu mechanizm wspiera nasze mięsnie podczas jazdy, przekazując napęd bezpośrednio na pedały. W efekcie jazda na rowerze jest lżejsza, a my mniej zmęczeni. W rezultacie jazda po mieście jest bardziej komfortowa i sprawia nam więcej przyjemności. Czy można chcieć więcej? Komfort jazdy e-bike po mieście nie da się porównać z niczym innym. Pozwala ominąć korki i dostać się dosłownie w każdy punkt w mieście. I nie ma problemu z parkowaniem. Poza tym jazda po mieście na e-bike daje niesamowite poczucie wolności i niezależności. A tego z pewnością nie da nam nawet najlepszy samochód.

E-bike jest eko!

Radość z posiadania roweru elektrycznego to jedno. Drugą fantastyczna sprawą jest bez wątpienia to, że to jeden z najbardziej ekologicznych pojazdów naszych czasów. Co prawda jest wiele wątpliwości co do tego, że e-bike to w 100% pojazdy eko. Wytwarzanie i utylizacja baterii mogą budzić wątpliwości. Jednak warto wziąć pod uwagę pewien ważny aspekt. Może i te kwestie nie wpływają dobrze na kondycję naszej planety, ale czy wydobycie ropy, rafinerie i sama dystrybucja paliwa nie działa bardziej destrukcyjnie? Odpowiedź jest prosta. Może energia z elektrowni nie jest całkowicie bezpieczna, ale czy nie szkodzi zdecydowanie mniej? Pewnie, że tak. Poza tym warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim rower elektryczny nie wydziela spalin, nie hałasuje, nie zagraca miasta i nie tworzy kroków. Jakkolwiek będziemy się więc upierać, że rower elektryczny nie jest super eko, to i tak deklasuje wszystkie pojazdy spalinowe. Bo rowery elektryczne to nasza przyszłość, bez względu na to czy ktoś się z tym zgadza czy nie.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu

E-bike - jazda po mieście taniej niż myślisz

Każdy właściciel samochodu wie, że koszty utrzymania auta do niskich nie należą. Do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt stale rosnącej ceny paliwa i wychodzi naprawdę sporo. Dlatego pojazd elektryczny wydaje się być o wiele lepszym pomysłem niż tradycyjne auto. Tym bardziej, gdy zależy nam na szybkim i wygodnym dojeździe do pracy albo po prostu poruszaniu się w obrębie miasta. Łatwo policzyć, ile kosztuje utrzymanie e-bike i porównać go z miesięcznym kosztem utrzymania samochodu. Jednak oczywiście nie oznacza to, że e-bike to zerowe koszty, bo tak nie jest. Rower elektryczny również kumuluje wydatki jak chociażby wymiany klocków hamulcowych, łańcucha czy zębatek. Jednak z pewnością jest to koszt zdecydowanie niższy niż naprawa samochodu.

 

Poza tym warto zwrócić uwagę także na koszt normalnego utrzymania obu pojazdów. Otóż, przejechanie ok. 100 km e-bike to wydatek od 0.80 zł do 2 zł w zależności od aktualnych cen energii. A ile kosztuje przejechanie takiego dystansu samochodem spalinowym? Możesz być zaskoczony, ale 15 razy więcej! Widać różnicę, prawda?

E-bike Poland - mamy się czym pochwalić!

Elektryczny rower to dziś jeden z najlepszych środków transportu. Niezastąpiony w mieście, wygodny i komfortowy poza nim. Dlatego coraz więcej pojawia się na rynku e-bike, które produkowane są w Polsce. Co prawda są one u nas nieco mniej popularne niż chociażby w Niemczech, jednak zainteresowanie nimi wciąż rośnie. Rowery elektryczne polskiej produkcji, jak chociażby modele z naszej stajni Fasterbike cieszą się ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą. Ich doskonałe parametry techniczne, solidna konstrukcja oraz najwyższej jakości podzespoły stawiają je w światowej czołówce produktowej.

 

W naszym e-bike sklepie znajdziecie szeroki wybór wygodnych rowerów elektrycznych, które w niczym nie ustępują zachodnim produkcjom. Wszystkie dostępne modele to fabrycznie nowe produkty. Dzięki temu niezawodność masz w standardzie. Wszystkie modele objęte są także dwuletnią gwarancją producenta. Dodatkowym atutem naszych rowerów jest odpowiednio dobrana waga oraz środek ciężkości, dzięki czemu każdy ich użytkownik ma zapewnione najwyższe wrażenia z jazdy. Poszukujesz idealnie dobranego do swoich oczekiwań e-bike? Produkujemy rowery elektryczne na zamówienie. Dzięki temu zbudujemy go tak, aby był oto idealny rower dla Ciebie. Bo e-bike to nie jest zwykły rower, a zupełnie inny wymiar jazdy.

 

Instagram

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.